Bali 2019

Bali retriit toimus 2019 aasta märtsis Ubudis ning surfipiirkonnas Canggus. 

 

Balist

Õnne kolm põhjust on head suhted teiste inimestega, ümbritseva keskkonnaga ja Jumalaga”

Seetõttu retriit Balil saab olema midagi niisugust, mida sa varem teistes sihtkohtades, naljalt ei ole kogenud. Balil on nii palju kihte, tasandeid, müstikat, maske, äraarvamatust, maagiat ja avastamata paiku, mis näitab ka just Sinu sees neid avastamata ja veel tundmata kohti, mis ei luba sul praegu oma elus edasi liikuda sinna kuhu sa tegelikult soovid minna. Bali on spirituaalsuse meka, ning eriti Ubudit on peetud ka tarkade poolt energeetiliselt väga eriliseks kohaks  kogu maailmas, seega tasub Balit avastada ja kogeda seda kõike oma nahal. Seal harrastatakse palju joogat ja meditatsioone ning erinevaid huvitavaid praktikaid. Balil pole kaht sarnast päeva. Iga päev ja võibolla ka iga hetk on muutuv, seda sa saad just tajuda enesetunde ja hingeseisundi järgi. Võimalik, et väljaspool midagi iga hetk ei muutu, kuid sisemiselt saab see olema tõeline võimalikkuseid avardav reis.

Bali saar on üks osa Indoneesia saarestikust. Saar ise on suhteliselt väike kuid imeline ja vaheldusrikas saar:  lummav loodus, mitmetasandilised riisiväljad, eriilmelised rannad puhkamiseks ja surfamiseks, lõputult kultuuri ja Hindu templeid, mida imetleda ja külastada.  Templite kõrval ei jää märkamata ka Bali sisemaal asuvad riisiväljad, mille vahel saab jalutada ja looduse ilu nautida. Aktiivsemale puhkajale pakub saar samuti tegevust ja väljakutseid: matkad vulkaanijalamile päiksetõusu tervitama, rattaretked, rafting,  surfamine jm. veespordialad. Ja muidugi see rahu ja lõõgastus, mida seal koged, spa protseduurid, massaažid, jooga. Kui tunned end sellises keskkonnas hästi, siis on Bali just Sinule õige sihtkoht, et kontakt päris enda olemusega taas üles leida!  

Balil elavatel inimesel on siiski midagi erakordselt siirast ja alandlikku, mida on raske leida mujal maailmas. Bali inimene ei kurjusta mitte kunagi Sinuga, ta ei ropenda ega anna Sulle kurja pilku. Bali inimeses on väga palju headust ja tänulikkust, isegi siis, kui olukord on pingeline, ning see tänulikkus on tajutav kogu ümbritsevas keskkonnas.

Toit on Balil imeline ja soodne. Ubud on üle maailma kuulus oma toor- ja ökotoidu kohtade poolest. Bali rahvustoit põhineb ikkagi riisil, kuid seda valmistatakse uskumatult maitsvalt ja mitmekümnel eri moel. Hea riisiroa võib saada kohalikust toidukohast umbes ühe euro eest ning toitvaid ja maitsvaid toor-, taime- ja vegantoite 5 euro eest.

Bali retriit sisaldas:

 • 10 ööd (kahe inimese toas) imeliste vaadetega maagilise vaatega hotellis Ubudis ja Canggu luksuslikus villas.
 • Hommikuseid, lõunaseid ja õhtuseid jooga tunde nii hotelli jooga shalas, Yogabarnis kui villas.
 • Tervislikke ja toitvaid ning oivalisi hommikusööke.
 • Hommikuseid, lõunaseid lühemaid ja pikemaid ja eriti pikki jagamisringe ning protsessidesse vaatamisi. 
 • Kakaotseremooniat koos naisteväeringiga, Tiibeti helikausside meditatsiooni, 
 • Vägevat Bali aastavahetusepidu Ubudis.
 • 24h tundi kestvat vaikusemeditatsiooni.
 • Sügavlõõgastavaid Bali massaaze, iluprotseduute ja shopinguõhtut.
 • Transporti kogu retriiti vältel.
 • Väljasõitu ja puhastusrituaali Bali veetemplis ning hingematvaid vaateid koos lõunasöögiga riisiväljadel.
 • Erinevaid teadliku elu loomise praktikaid, harjutusi, meditatsioone.
 • Sügavaid taipamisi ja jõudmist isendale lähemale ning ühendumist oma tõelise väega.
 • Emotsioonide rikkaid personaalseid protsesse ja elumuutvaid kogemusi, mis ei unune veel aastaid hiljemgi.
 • Laadivaid hetki päikese käes nii basseini ääres kui imetlemas surfiranna päikeseloojanduid, õhtusööke erinevates maitsenaudinguid pakkuvates restoranides.