KRISTEL VOKK

Jooga treener/ Teadliku tervise nõustaja

Mind kannab teadlikkus sellest, et kõik on pidevalt muutumises. Praegusel hetkel on minu elus aktiivsed teemad, mis läbivad kohalolu, teadlikkust ja seda erinevaid kehasid puudutavate aspektide suhtes. Minu teadlik elu loomine algas 2014 aastal, kui avastasin enesearengu ja et midagi palju rohkemat on siin maailmas võimalik. Tänaseks olen kasutanud erinevaid praktikaid, et saada teadlikuks, mis minu elu juhivad ning mis minul takistavad liikuda sinna kuhu soovin või kuhu pean oma eluteel jõudma. Kui ma olin end aastaid valeks pidanud ning otsinud, võrreldes teistega, endas mingisugust õigsust ja pidevalt kohandanud teiste järgi, siis tänaseks olen jõudnud sinna, kus olen taibanud, et ka olemine minu täielikus kohalolus võib olla tõeliseks kingituseks kõikide jaoks. Jap, just nii lihtne see saabki minu jaoks hetkel olla. Sellegipoolest teadvustan, et olen pidevas arengus, kuid naudin olemist ja hetkes viibimist. Minu suurim kirg on reisimine, eriti erinevatesse väekatesse kohtadesse või leida väekad kohad seal kus parajasti olen ja luua maagilisi hetki oma reisidel ja tuua sealt taipamised oma igapäeva ellu. Viimaste aastate jooksul on minu reisidel tekkinud võimalused sellisteks rännakuteks, kus enamasti naistega reisides avastame enda sisemisi piiranguid ning laseme lahti sellest mis meid enam ei teeni või takistab soovitu saamist. Olen avastanud, et see on praegusel hetkel kõige praktilisem viis viia teadlikkus kokku praktikaga ja hakata teises keskkonnas, eemal argitoimetustest, nägema mis minu sees ja minu reaalsuses tegelikult seda loob. See on ülivõimas ja ülimaagiline ning loob tohutult muutust! 

Minu kokkupuude joogaga algas aastal 2010, kus alustasin peale teise lapse sündi praktiseerimist Ashtanga joogaga, ning see on tänaseni olnud üks minu lemmik praktikatest. Samas olen katsetanud teisi erinevaid stiile ning igalüks on jätnud kindlasti märkimisväärse jälje minu arenemisele. Kui mõned aastad läbisin jooga treeneri kursuse ei osanud arvatagi, et juba 2017 aasta algusest saan juhendada oma trenni, milleks on siiani Viimsi Spaas ning suvehooajal merel  – Sup jooga. See on üks huvitav ja väljakutsuv viis arendada kohalolekut koos füüsiliste jooga harjutustega.

Tervisliku tasakaalu otsimisel, toitumist ja keha puudutavate praktikateni on mind viinud läbitud periood, kui alustasin 2012 aastal õppimist toitumisnõustajaks, Anneli Sootsi tervisekoolis. Sealt omandatud tervisenõustaja eriala viis mind edasi teadlikuseni, kus toitumine on vaid üks osa inimese tegelikust tervisest ning toitumisnõustamises kliente kuulates tajusin, et tihti on just toitumiseharjumuste taga hoopis muud teemad, millega kompenseeritakse erinevate toitude tarbimist.  Sealt edasi on viinud mind väga huvitav teekond enese leidmise ja arendamise osas ning tajun, et kõik on koguaeg kõigega seotud ning ühenduses ning järjest enam hakkan nägema enda osa selles suures maailmapildis. 

Kui välja tuua oma enesearengu teel olen läbi käidud materjalid siis siit leiab tohutus koguses raamatuid ning erinevaid koolitusi/kursuseid/praktikaid/meditatsioone, nii pendlist, kristallidest kuni Taro kaardite ja ingliteni. Kõigest sellest toon välja need koolitused, mis mind kõige rohkem on edasi viinud või minu teadlikkust enam avardanud:
2013 –  Maagiline Reiki 1 ja 2 tase
2015 – Anthony Robbins ” Unleash the power within” London
2016 – T.Harv Eker “Millionare Mind Intensive” Vilnius
2017 – Access Consciousness klassid:
– Kuidas olla Raha
– Rahaga seotud piirangute kustutamise õhtu.
– Kehaprotsessid Seks ja Suhted
2017 – 2018 Holistika Instituut 1 aste “holistiline treening – aasta iseendale”
2017 – 2018 Biosensoorne psühholoogia instituut
“Bioenergeetika baaskursus”
“Edukuse kursus”
2017 – ….. Turbiin + Teadliku Elu Klubi Naistele
2019 – MethodRaie “Piiratud inimesest Teadlikuks Loojaks häälestumine”

Kui midagi peab muutuma, siis see muutus on just nüüd ja praegu võimalik, kuna Sina oled selleks valmis. 

Oled oodatud, Namaste!
Kristel Vokk